Facebook-moederbedrijf Meta zet groots in op de ontwikkeling van virtuele werelden. In deze zouden mensen kunnen werken, spelen en socializen. Maar een reeks gerapporteerde productannuleringen suggereert dat het nog lang zal duren voordat Meta haar augment reality-bril van de grond zal komen.
Meta augment reality-bril
De eerste release van Meta haar augment reality-bril zou in 2024 plaatsvinden. Maar het Facebook-moederbedrijf schrapte deze plannen en gaat zich richten op een tweede versie van de bril. Dit meldt The Information. Volgens Bloomberg zou Meta ook de ontwikkeling van een smartwatch met twee camera’s pauzeren en kiest het er voor zich op andere polsapparaten te focussen.
Langer wachten
Door de vertragingen zullen consumenten waarschijnlijk langer moeten wachten dan verwacht. Meta benadrukt nog de uitdagingen waar het bedrijf mee wordt geconfronteerd. Hoewel het ’s werelds grootste sociale netwerk heeft gecreëerd, heeft het niet de reputatie voor het ontwikkelen van hardware die Apple of Samsung wel hebben. “Het pad naar baanbrekende producten is geen rechte lijn”, zegt Meta Chief Technology Officer Andrew Bosworth, die toezicht houdt op de hardwareprojecten van het bedrijf, in een tweet. “Zoals gebruikelijk is in onze branche, herhalen we meerdere prototypes parallel en wisselen we middelen terwijl we leren.”
De ontwikkeling van augment reality in de zorg is ook in volle gang. Meer weten? Lees dit artikel eens.