Automatisering zie je tegenwoordig overal terug. Ook bij concerten! TivoliVredenburg is hier een goed voorbeeld van. Hager nam het muziekgebouw onder de loep en zocht uit wat de kansen waren op het gebied van slimme technologie.
Muziekgebouw en KNX
Concertgangers een onvergetelijke ervaring bieden. Dat is het doel van TivoliVredenburg in Utrecht. Wat zijn de ingrediënten? Geluid, licht en beeld. Om deze elementen optimaal op elkaar af te laten stemmen, kom je al snel uit bij KNX. Dit systeem kan de onderdelen namelijk automatisch besturen. Het resultaat is dat het geluid op podium 1 tegelijk geregeld kan worden met de verlichting van podium twee. Handig voor een muziekgebouw als TivoliVredenburg, dat vaak veel artiesten tegelijk ontvangt. Slimme technologie is dan eigenlijk onmisbaar.
Automatisering zonder te storen
Hager besloot de kelder van Tivoli te voorzien van laagspanningsverdeelinstallatie. Deze installatie verdeelt de stroom door het gebouw via 100 onderverdelers. Binnen het muziekgebouw stuurt KNX vervolgens de systemen aan. Het muziekpaleis kan nu licht en geluid op afstand bedienen. Dit kan bijvoorbeeld door middel van touchscreens waar zowel het personeel en de artiest toegang tot heeft. Op deze manier kan de artiest snel en slim aangeven ergens op het podium licht te willen hebben, wat de bezoekers niet doorhebben. De installatie van KNX hoeft daarbij ook niet zichtbaar te zijn, kijk maar naar historische panden die stiekem een upgrade krijgen. Op deze manier worden concertgangers tijdens hun belevenis nooit gestoord door technische systemen aan de achterkant van het optreden van hun idool. Gaaf!