De Multiroom WiFi Kit 550+ van devolo zorgt voor een snelle WiFi-verbinding met alle elektronica in huis. Van kelder tot zolder. De kit werkt met de bekroonde en makkelijk installeerbare devolo Powerline-adapters.
Een bekend probleem: het WiFi-signaal blijft hangen op een paar meter van de router. Als je iets verder loopt, zitten video’s vol met laadpauzes en word je steeds uit de servers van online games gegooid. Om dit te voorkomen gebruikt de Multiroom WiFi Kit 550+ het elektriciteitsnetwerk voor internetverbinding. Hierdoor zijn muren en plafonds geen obstakel meer.
De nieuwe Multiroom WiFi Kit 550+ bestaat uit 3 adapters. De eerste adapter zit in een stopcontact en is op de router aangesloten. De andere twee adapters stop je in andere stopcontacten in kamers waar snel WiFi nodig is. Dankzij de 2 geïntegreerde Ethernet-aansluitingen op de adapters hebben vaste apparaten ook internettoegang.
Devolo ontwikkelt al sinds 2002 Powerline-producten en heeft internationaal de grootste R&D-afdeling voor Powerline-technologie. Daardoor zijn de devolo-producten uitgerust met unieke technologie. De WiFi Clone-optie zorgt er bijvoorbeeld voor dat de adapters de WiFi-instellingen van de router ontvangen. Zo hoef je je instellingen niet steeds aan te passen. Bovendien garandeert de zogeheten WiFi Move-technologie dat de kwaliteit van het internet altijd hoog blijft. Zelfs als je van kamer naar kamer loopt terwijl je het internet afstruint, een spel speelt of een film streamt.
Niet iedereen is echter gecharmeerd van WiFi, vanwege voorkomende beveiligingsproblemen. Een alternatief is het draadloze domoticasysteem Coviva van Hager. Met de Coviva smartbox kan de installateur een automatiseringssysteem aanbieden, dat de consument begrijpt en zelf kan configureren. Daarmee is een bestaande woning eenvoudig om te toveren in een smart home en dat op basis van KNX. In tegenstelling tot veel andere systemen worden Coviva-gegevens niet op een externe server opgeslagen, maar lokaal op de Coviva-Smartbox. De data worden gecodeerd verzonden naar tablet of smartphone. Daarmee wordt dus de privacy van gegevens gegarandeerd.