De vakbeurs VSK 2018 gaat naar verwachting helemaal vol zitten. Al meer dan driekwart van de exposantenplekken op de tweejaarlijkse beurs voor de installatiebranche, is inmiddels vergeven. Business Unit Manager Bouw & Installatie Patrick Schilte van Jaarbeurs verwacht dat er meer exposanten zullen deelnemen dan tijdens de vorige editie.
Volgens Schilte is dit mede te danken aan de verbeterde economische omstandigheden. “Door de crisis heeft VSK het net als de markt zwaar gehad. Er is nu nieuwe energie, veel enthousiasme. Het algehele gevoel in de markt is dat er weer mogelijkheden zijn. Daarom zien we de exposanten ook weer naar onze beurs komen”, zegt hij tegen InstallatieNet.
De VSK krijgt in de Jaarbeurshallen meer ruimte dan de editie in 2016, toen er 4,5 hallen bezet waren. “Nu komen er vijf hallen die ook daadwerkelijk met exposanten gevuld zullen zijn. We mikken bovendien op een groei van het aantal bezoekers. Afgelopen editie kwamen er iets meer dan 35.000 mensen op de beurs af. Ik denk dat dit er nu 40.000 kunnen worden.”
VSK 2018 richt zich nadrukkelijker op de jonge vakman in de installatiebranche. Dat gebeurt nu al met intensieve social media campagnes. Op de beurs zelf zal veel aandacht uitgaan naar beleving. “We willen jongeren triggeren om de nieuwe slimme technologie te beleven en er zelf mee aan de slag te gaan”, zegt Schilte.
“Naast een kennis- en doe-component bieden we de gelegenheid de beursdag af te sluiten in de Entertain-tent, waar optredens van artiesten zijn en waar je met collega-vakmensen onder elkaar kunt zijn. Een bezoek aan de VSK moet bovenal leerzaam zijn, maar ook gezellig”, benadrukt Schilte.
VSK 2018 vindt in 2018 van 6 t/m 9 februari in de Jaarbeurs in Utrecht.