Zorgaanbieder Aafje leent in totaal 57 miljoen euro voor de renovatie en nieuwbouw van verpleeghuizen in Rotterdam. Naast de bouw, zal het geld worden gestoken in domotica, healing environment en een goede klimaatbeheersing. Volgens Aafje kent de stad veel verouderd woonaanbod voor ouderen die niet meer thuis kunnen wonen.
Dat is te lezen op de site van de BNG Bank, een van de financiers. Met de lening kan Aafje naar eigen zeggen substantiƫle verbetering bewerkstelligen in Rotterdamse zorgwoningen. Het zal voornamelijk gaan om renovatie van bestaande panden, maar de zorgorganisatie bekijkt ook de mogelijkheden van nieuwbouw. Daarin zal zorgdomotica een prominente rol krijgen.
“Het draait bij ons investeringsplan niet om stenen”, vertelt bestuurslid Peter Ploegsma. “Zo renoveren we waar dat kan, in plaats van maar slopen en nieuwbouwen. We realiseren het gewenste wooncomfort voor onze bewoners in een prettige en klantgerichte werkomgeving voor onze medewerkers”.