Een nieuwe update van de privacyverklaring van Sonos lijkt aan te geven dat integratie met Amazon Alexa dichterbij komt. Hoewel het bedrijf bevestigt bezig te zijn met de integratie, zegt dat we niet moeten rekenen op een lancering voor het einde van deze maand.
In een apart kader van de nieuwe privacyverklaring is ‘Directe bediening of stembesturing’ opgenomen als onderdeel. Daarin staat hoe gegevens van gebruikers ingezet worden om stembesturing mogelijk te maken. De speaker zal bijvoorbeeld niet constant geluiden in woningen opnemen. Dat wordt alleen ingeschakeld als de stembesturingstechnologie aan staat op een Sonos-product met spraakfunctie.
“Het is niet echt een geheim dat we achter de schermen al een paar maanden bezig zijn met een bèta-versie”, zegt een Sonos-woordvoerder tegen CNET. “De privacy update is een volgende stap. Ik zou er niet op rekenen dat de Alexa integratie live gaat voor het einde van augustus.”