IBM en ABB starten een samenwerkingsverband op het gebied van Internet of Things. IBM zet daarbij haar specialisatie kunstmatige intelligentie in. Beide bedrijven zo zijn eveneens van plan om gezamenlijk nieuwe producten te ontwikkelen.
Voor kunstmatige intelligentie heeft IBM het beroemde Watson-software ontwikkeld. Deze zal machines analyseren en inspecteren, ABB gebruikt haar kennis van energie- en automatiseringstechnologie. Met de samenwerking willen beide partijen hun invloed op digitale technologie en het Internet of Things vergroten.
“Deze krachtige samenwerking markeert het nieuwe niveau van de industriële technologie”, vertelt ABB-directeur Ulrich Spiesshofer in een verklaring. “Het gaat verder dan de huidige connected systemen, die simpelweg data verzamelen. Wij zetten data in om industriële operaties en machines te analyseren, optimaliseren en actie te ondernemen dat voor een hogere productiviteit en snelheid zorgt.” De samenwerking is een schoolvoorbeeld van de losbarstende Industry 4.0 revolutie.