KPN Ventures heeft geïnvesteerd in een Duitse startup die een slimme uitbreiding voor bestaande intercomsystemen ontwikkelde. Met de uitbreiding van Nello kunnen bewoners van appartementsgebouwen intercoms aan het wifi-netwerk koppelen. Zo kunnen gebruikers via een app op afstand de toegang te regelen tot hun woningscomplex.
KPN doet samen met bestaande aandeelhouders HBT Holdings en KfW mee in een financieringsronde van in totaal anderhalf miljoen euro. De telecomgigant richtte KPN Ventures op om te investeren in connected diensten voor thuis of in de zorg. Recentelijk deed het al een duit in het zakje voor de ontwikkeling van zorgsensor Sensara.
Het Duitse Nello, opgericht onder de naam Monkey, bestaat uit zes internationale ondernemers en ingenieurs. Ze ontwikkelden een systeem waarmee bestaande intercomsystemen connected worden en daardoor op afstand bedienbaar zijn via een app. Ook wordt de deur automatisch voor je geopend wanneer het merkt dat je smartphone in de buurt is.
“Deze financieringsronde stelt ons in staat om ons team te laten groeien en onze toegang tot de markt te verstevigen. We kunnen hiermee samenwerkingen aangaan met vooraanstaande Europese bezorgdiensten”, zegt mede-oprichter en CEO van Nello Christoph Baumeister in een verklaring.