De tweede editie van het Internet of Things-congres stond in het teken van data. Op 14 maart kwamen afnemers en leveranciers bijeen in de Rotterdamse Kuip om de laatste ontwikkelingen rond het Internet of Things te bediscussiëren. Daarbij kwamen onderwerpen aan bod zoals voorspellend onderhoud, machine learning, beveiliging, privacy, ICT-infrastructuur en storage management.
Verschillende sprekers gaven op het Internet of Things-congres presentaties en een aantal break out-sessie werden georganiseerd over zowel theoretische zaken als praktijkvoorbeelden. Het congres richtte zich op een hoogwaardige doelgroep van eindgebruikers, zoals bijvoorbeeld managers, die willen investeren in oplossingen op het gebied van IoT en big data.
“Afgelopen jaar ging het congres vooral over sensoren en connectiviteit”, vertelt dagvoorzitter Jurjen Lengkeek tegenover het IoT-journaal. “Wat ik interessant vind om te merken is dat de aandacht verschuift naar de data. ‘Wat kan ik nou met de informatie die ik uit de fysieke wereld haal? Wat voor een waarde kan ik daar nou mee creëren?’ Dan gaat het om dataverwerking, data-analyse, algoritmen daarop loslaten, noem maar op. Daarvan zijn een aantal heel interessante voorbeelden langsgekomen.”