Als het aan de uitvoerend directeur van Z-Wave ligt, staan we aan de vooravond van een nieuwe revolutie. Mitchell Klein zegt dat de hele manier van leven zal worden veranderd dankzij het Internet of Things. Die revolutie zal geleidelijk verlopen en Klein noemt Sonos als voorbeeld, hoe bewoners stukje bij beetje worden meegenomen in de verbonden wereld.
“Het Internet of Things is niet een ding”, zegt Klein tegenover het Australische Connected Home. “Het IoT zal net zo’n verandering teweeg brengen als de industriĆ«le revolutie. Wat is het eigenlijk? Een netwerk van apparaten verbonden aan het internet dat het mogelijk maakt om data te verzamelen en uit te wisselen. In de nabije toekomst, zullen biljoenen slimme apparaten, de grenzen van zakelijke en sociale systemen oprekken. Het heeft de potentie om de manier waarop we werken, leren en vermaken, te veranderen.”
“Analisten zeggen dat in 2020 – wat over slechts drie jaar is – er ongeveer vier miljard mensen verbonden zijn, vier biljoen euro in omzetmogelijkheden zijn, 25 miljoen apps en 25 miljard intelligente systemen zijn op de wereld”, vervolgt de directeur bij Z-Wave. Een andere trend die verder op zal rukken is stembesturing. ABI Research zegt dat het de basis zal worden voor woningautomatisering. Dit zal gebeuren met Siri of Alexa, maar ook met slimme tv’s en thermostaten zoals Nest. Klein zegt dat Sonos hun businessmodel daarop heeft aangepast en nu stemactivatiespecialisten inschakelt. “Dit is hoe je klanten die je al hebt, helpt migreren naar het IoT”, aldus Klein.