Medewerkers in de zorg maken nog niet veel gebruik van digitale zorg, ondanks dat het thema wel bekend is onder het personeel. Niet alleen voor het gebruik op het werk is dit het geval, ook thuis voor zichzelf. Dat blijkt uit onderzoek van PGGM, de overkoepelende organisatie voor zorg & welzijn.
PGGM liet de peiling invullen door meer dan 30.000 mensen in het kader van de allereerste Nederlandse week van de e-health. Van die dertigduizend, gaf 53 procent aan dat ze geen gebruik maken van digitale zorg. Bijna een kwart (22%) zegt zorgtechnologie te gebruiken als consument en slechts één op de tien ondervraagden past smart care toe op zijn of haar werk. Het rapport geeft verder aan dat er belangstelling is voor online meetinstrumenten (23%) en apps voor de smartphone (20%).
Elf procent van de respondenten gaf een open reactie bij de vragenlijst, volgens PGGM is dat bewijs dat het thema e-health leeft binnen de sector. Alleen worden niet alleen de positieve kanten benoemd, veel mensen maken zich ook nog wel zorgen. Zo vraagt men zich af of er nog wel voldoende ruimte overblijft voor persoonlijk contact en is er de angst dat ouderen de ontwikkelingen niet bij kunnen benen. Tenslotte worden er nog vraagtekens geplaatst bij de beveiliging van persoonlijke gegevens en of er een voldoende waarborging is van de privacy.