Microsoft opent haar Internet of Things-kantoor op Brussels Airport in 2018. Het Amerikaanse concern maakt bekend een huurovereenkomst te hebben getekend om zich te vestigen in het PassPort-gebouw. Dat gebouw in de Belgische hoofdstad is momenteel in aanbouw en zal binnen twee jaar worden opgeleverd.
Het nieuwe kantoor zal een centrale plaats worden voor medewerkers, partners en klanten. “Wij zijn bijzonder trots om ons Internet-of-Things kantoor op deze unieke plek te mogen vestigen“, zegt Michael Beal, algemeen manager van Microsoft Belux. “We willen in ons nieuw kantoor duurzaamheid, levenskwaliteit en ecologie omarmen. Bovendien zullen onze klanten en partners zich kunnen onderdompelen in de nieuwste evoluties rond onze cloud-technologie zoals Internet of Things, bots, machine learning en artificiële intelligentie.”
Microsoft is zeker niet de eerste partij die een Internet of Things-kantoor opent. IBM liet in 2015 al een kantoor bouwen voor haar IoT-divisie in München. Dat terwijl IBM wordt gezien als een oude reus die achter de feiten aanloopt.